Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
styczeń 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28.
Wielki finał WOŚP odbył się 12.01.2020 r., jak co roku w druga niedzielę stycznia. Tym razem pieniądze, które zostały zebrane, będą przeznaczone na zakup najnowszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Hasłem przewodnim tegorocznej orkiestry jest "Wiatr w żagle".
Nasza szkoła już po raz drugi podjęła się organizacji 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak w roku poprzednim w sali wiejskiej w Chobienicach zgromadzili się  ludzie o gorących sercach, chcących wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Niegasnący entuzjazm i wspólna zabawa towarzyszyły wszystkim zgromadzonym. To wszystko dla dzieła pomocy dzieciom. Przybyłych gości witali uczniowie klas ósmych - wolontariusze WOŚP. Przyjmowali oni datki do puszek i rozdawali orkiestrowe serduszka. Imprezę  rozpoczęły jasełka w wykonaniu klasy V i VII. Pokazową lekcję pierwszej pomocy zaprezentowali strażacy z OSP Chobienice. Każda klasa bawiła zgromadzonych swoim występem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się licytacje prowadzone przez Panią Kamilę Rączkę. Dzięki ludziom dobrego serca udało nam się zebrać 11 055,38 zł.
  Niewątpliwą atrakcją była również przygotowana dla wszystkich kawiarenka, a w niej przepyszne ciasta, które upiekli nasi rodzice.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim za bezinteresowną pomoc, otwarte serca, za zaangażowanie w tak duże przedsięwzięcie, a w szczególności: pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, strażakom, pani sołtys, sponsorom oraz wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu i swoją obecnością nas wspierali. "Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa.... wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić".
Do zobaczenia za rok - Ahoj!!!!!! Siema. fotoreportaż >>>
Autor: Marcelina Dubaniewicz
Foto: Iwona Janczewska


Ostatnia aktualizacja serwisu - 15 styczeń 2020 rok
©2005-2020 Sebastian Tomys