Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
styczeń 2018

Dnia 28 stycznia 2018 roku w sali wiejskiej w Chobienicach odbył się Dzień Babci i Dziadka. Trzy grupy przedszkolne przygotowały z tej okazji specjalny występ. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek, powiedziały wierszyki i zatańczyły. Dziadkowie zostali poczęstowani różnymi smacznymi ciastami oraz kawą i herbatą. Na zakończenie dzieci wręczyły im zrobione przez siebie laurki. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

W miniony piątek 26.01.2018r. nasze przedszkolaki wspólnie z "zerówką" przygotowały występy artystyczne na cześć dziadków i babć. Jak co roku na frekwencje nie trzeba było narzekać, na wspólne świętowanie przybyło nieco ponad stu dziadków. Wnuki pokazały swoje talenty, śpiewając piosenki, recytując wierszyki prezentując układy taneczne. Ofiarowały także dziadkom laurki. Podczas trwania uroczystości dzieci włożyły mnóstwo serca w to, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Potrafiły wzruszać, rozśmieszać, zadziwiać, ponieważ na widowni siedziały drogie im osoby - ukochani dziadkowie. fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek, Agnieszka Reginia
Foto: Julka Staszyk, Klaudia Smolarek

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy V i III gimnazjum pracowali metodą lapbooków. To atrakcyjna forma pracy polegająca na stworzeniu "książki" na dany temat. Klasa V wykonała lapbooki na temat lektury "Ania z Zielonego Wzgórza", a trzecioklasiści - "Kamieni na szaniec". Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których z dużym zaangażowaniem pracowali nad projektami. Efekty swojej pracy dokończyli i przedstawili na lekcji. Lapbooki wyszły rewelacyjnie! Efekt naszej pracy doceniła pani Iwona Janczewska, nagradzając wszystkich ocenami celującymi oraz pani dyrektor Małgorzata Piter (obecna na lekcji w klasie III gim.), chwaląc nasze prace. Lapbooki mogli podziwiać także rodzice podczas grudniowej wywiadówki, a teraz znajdują się w sali nr 7. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! fotoreportaż >>>
Autor: Wiktoria Materna
Foto: Iwona Janczewska

Tradycja szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu. Wszystko zaczęło się w małej miejscowości Greccio we włoskiej Umbrii, gdzie po raz pierwszy wraz z braćmi franciszkanami św. Franciszek urządził stajenkę betlejemską z biblijnymi postaciami. Ten prosty sposób trafił głęboko do wiernych. Z czasem pojawiały się nowe formy szopki, bardziej rozbudowane.
Dziś w każdej parafii z okazji świąt Bożego Narodzenia stawiamy w świątyniach szopki i właśnie jedną z nich przedszkolaki z naszej szkoły miały okazję podziwiać. Po krótkiej modlitwie, pani katechetka wyjaśniała kolejne elementy wystroju szopki w Zakrzewskim kościele. Przedszkolakom najbardziej przypadła do gustu figurka małego bezbronnego Jezuska leżącego na sianku. Dzieci przypomniały sobie też historię Maryi i Józefa, oraz odśpiewały znane im kolędy.
Po tak ciekawie spędzonej lekcji religii, pełni entuzjazmu wróciliśmy do przedszkola. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Daria Woś

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o prawie 120 nowych pozycji. Zakupione książki to głównie lektury zgodne z nową podstawą programową, np. "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke, "Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Porazińskiej o sympatycznym misiu czy wzruszająca książka Marcina Pałasza "Sposób na Elfa" opowiadająca o przygodach psa ze schroniska. Oprócz tego nasz zbiór wzbogaciła 20-tomowa encyklopedia podarowana przez Panią Ewę Tomińską - serdecznie dziękujemy!
Autor: Iwona Janczewska
Foto: ---


Ostatnia aktualizacja serwisu - 17 grudzień 2018 rok
©2005-2018 Sebastian Tomys