Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
październik 2018

Dnia 09.10.2018 r. przeprowadzone zostały wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego kl. I-III i Zarządu Samorządu Uczniowskiego kl.IV-VIII i III gim. w naszej szkole.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło udział 141 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. Komisja wyborcza - uczniowie kl III gimnazjum czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Mały Samorząd Uczniowski
Przewodnicząca: Maria Tomińska
Zastępca przewodniczącej: Anna Popko
Skarbnik: Franciszek Kornyło
Sekretarz: Paulina Popiół

Zarządu Samorządu Uczniowskiego
Przewodnicząca: Magdalena Lewandowska
Zastępca przewodniczącej: Jagoda Szaferska
Skarbnik: Miłosz Szukalski
Sekretarz: Malwina Wyrwa
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Aniela Wieczorek, Kamila Rączka, Ewa Muńko.
Autor: Natalia Szulc, Wanessa Materna
Foto: pixabay.com

Dnia 16 października 2018 r. w holu naszego przedszkola odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Przyjechało do nas trzech muzyków oraz pan, który opowiadał nam o muzyce. 
Tym razem w związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości usłyszeliśmy utwory, które powstały w czasie, kiedy Polska była pod zaborami. Zadowoleni z koncertu czekamy na kolejny.  fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Anna Sytniejewska

Dnia 15.10.2018r. odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział zaproszeni rodzice, oraz dyrekcja.
Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do występów na forum przedszkola. Maluszki pięknie śpiewały piosenki i mówiły wiersz, dając dowód na to jak dużo już potrafią. Odważnie i z dumą złożyły przyrzeczenie, a Pani dyrektor i jej magiczny ołówek sprawili, że dzieciaki stały się prawdziwymi przedszkolakami. Dziękujemy naszym starszym kolegom i koleżankom z grupy "starszaków" i "sześciolatków" za uświetnienie naszej uroczystości. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Edyta Matysiak, Marieta Stermolewska

Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających majestatycznie liści, mglistych poranków, siąpiącego deszczu oraz czas grzybobrania.
W pewien wyczekany, słoneczny, październikowy dzień - wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Spacerując obserwowały zmieniającą się przyrodę oraz oczywiście zbierały grzyby. Zbiory okazały się imponujące – każdy w swoim koszyczku miał po kilka bądź kilkanaście grzybków – najwięcej oczywiście podgrzybków. Po powrocie do przedszkola podziwialiśmy nasze wspólne udane zbiory. Każde dziecko było szczęśliwe z posiadania grzybków, z których mama mogła przyrządzić pyszny obiad lub kolację. Wycieczka była bardzo udana. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 14 października 2018 r. przy strażnicy w Chobienicach odbył się charytatywny "Bieg po uśmiech" zorganizowany dla pani Izy Ceglarek, która choruje na ostrą białaczkę szpikową. Pani Iza obecnie jest mieszkanką Kopanicy, ale pochodzi z Chobienic. Aby jej pomóc, zorganizowano bieg dla dzieci, spacer dla rodzin, marsz nordic walking oraz bieg na 5 km dla dorosłych. Każdy uczestnik biegu płacił tzw. wpisowe. Oprócz tego odbyła się również sprzedaż losów i  licytacje. Można było także coś zjeść, a najmłodsi mogli pobawić się na zamkach dmuchanych.  fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Paulina Rzetecka

WYWIAD Z PANIĄ DYREKTOR SABINĄ HOROWSKĄ: 
Karolina Śmiałek: Jak się pani odnajduje w roli dyrektora?
Pani dyrektor: Ogrom obowiązków spoczywających na dyrektorze jest niewyobrażalny. Od pierwszych dni mojego piastowania stanowiska dyrektora staram się dostrzegać to, co wcześniej było dla mnie niewidoczne. Być dyrektorem jest to dla mnie sprawdzenie się w nowej roli, nowe wyzwania, nowe doświadczenia, a zarazem myśl, że ta zmiana w moim życiu zawodowym dobrze wpłynie na funkcjonowanie naszej szkoły.
Ania Sytniejewska: Jak ocenia pani współpracę z innymi nauczycielami?
Pani dyrektor: Od kiedy jestem nauczycielem w tej szkole, pracowałam z całym gronem i myślę, że zmiana stanowiska tego nie zmieni.
Karolina Śmiałek: Jak to się stało, że zdecydowała się pani kandydować na stanowisko dyrektora szkoły?
Pani dyrektor: Była to trudna decyzja. Kiedy okazało się, że poprzedni dyrektor nie będzie kandydował na to stanowisko, przyszło mi zdecydować o tym, czy będę, czy nie będę kandydować. Pomyślałam wtedy, że skoro w tej szkole uczę 25 lat, to znam jej funkcjonalność, potrzeby i zalety. To sprawiło, że podjęłam taką decyzję.
Ania Sytniejewska: Jakie zmiany planuje pani wprowadzić?
Pani dyrektor: Bardzo chciałabym, aby nasze budynki szkolne były piękne i zadbane, a klasy wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, aby w sali informatycznej stanęły nowe komputery, a przy szkole sala gimnastyczna. Dodam, że przede wszystkim chcę, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, a dzięki temu każdy uczeń będzie mógł się rozwijać, być twórczym i poszukiwać swojego celu.
Karolina Śmiałek: Proszę nam opowiedzieć coś o sobie.
Pani dyrektor: Czas wolny od pracy zawodowej staram się spędzać dość aktywnie. Gdy pogoda pozwala, jeżdżę na rowerze, a kiedy tylko to możliwe, chodzę po górach. W okresie zimowym w tygodniu chodzę na aqua aerobik oraz na jogę. W długie zimowe wieczory lubię zaczytać się w lekturze - ulubionej książki nie mam, bo każda kolejna zachwyca czymś innym.
Ania Sytniejewska: Dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.
Autor: Karolina Śmiałek, Ania Sytniejewska
Foto: Ania Sytniejewska

Dnia 12 października 2018r. odbyło się nadanie Szkole Podstawowej w Kopanicy imienia Kopanickiej Drużyny Powstańców Wielkopolskich. Na tej doniosłej uroczystości naszą placówkę reprezentował poczet sztandarowy z opiekunem oraz pani dyrektor Sabina Horowska. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele, skąd później odbył się przemarsz do szkoły. Tam odbyło się nadanie szkole imienia oraz przekazanie uczniom sztandaru szkoły. Zaproszeni goście wpisali się do księgi pamiątkowej, a następnie uczniowie zaprezentowali przygotowaną przez nich część artystyczną. Po części oficjalnej przy strażnicy odbyła się rekonstrukcja historyczna "Droga do Niepodległości". Szkoła w Kopanicy jest teraz trzecią szkołą w naszej gminie, której zostało nadane imię.  fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Karolina Śmiałek

Powstanie Wielkopolskie lata 1918 -1919 to jedna z najbardziej chlubnych kart historii Polski. Dziś po latach zachowało się dużo pamiątek po tych wydarzeniach (groby, tablice, pomniki), które są dowodami naszej pamięci o bohaterach tamtych wydarzeń. Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uczniowie klasy IV i VII Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mielżyńskiego w Chobienicach uczestniczyli w dniu 10.10.2018r. w wycieczce rowerowej historyczno -geograficznej szlakiem Powstania Wielkopolskiego w Gminie Siedlec.
Trasa wiodła od boiska szkolnego i przyległego cmentarza w Chobienicach na którym zapaliliśmy znicze na grobach poległych Powstańców. Następnie udaliśmy się do Nowej Wsi Zbąskiej przez Grójec Mały, gdzie pod pomnikiem 58 poleglych Powstańców zapaliliśmy kolejny znicz i oddaliśmy cześć poległym. W czasie chwilowego postoju w Nowej Wsi zjedliśmy drugie śniadanie i pełni energii wsiadając na rowery wyruszyli powstańczą trasą. Dalsza droga wiodła pod pomnik do pobliskiego lasu w Grójcu Wielkim, gdzie poległ jeden z bohaterskich powstańców chobienickich Wojciech Kubaś. Po zapaleniu zniczy i odśpiewaniu kolejnej zwrotki hymnu udaliśmy się drogą polną przez las do Wąchabna, następnie przez Małą Wieś do Kopanicy. W tej miejscowości gdzie toczyły się powstańcze walki na cmentarzu znajduje się grób Anny Sewoh. Po chwilowym wypoczynku na poboczu drogi leśnej Kopanica - Chobienice powróciliśmy do szkoły. Rowerowa wycieczka szlakiem Powstania Wielkopolskiego Gminy Siedlec zakończyła się na boisku szkolnym, gdzie zjedliśmy smaczne smażone kiełbaski.
Dziękujemy naszym wychowawcom Anieli i Andrzejowi Wieczorek za zorganizowanie wycieczki rowerowej i już dziś prosimy o następną – uczniowie kl.IV i VII Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mielżyńskiego w Chobienicach. fotoreportaż >>>
Autor: Natalia Szulc, Wanessa Materna
Foto: Andrzej Wieczorek

Jesień to piękna pora roku. W naszym przedszkolu mamy mnóstwo okazji, aby się o tym przekonać. Jesienne dary z lasu, sadu czy ogrodu, świetnie służą do nauki i zabawy.
Maluszki i starszaki przez ostatnie tygodnie poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Dzieci miały okazję sporządzić owocowe szaszłyki, samodzielnie przygotować kanapki, poznać przetwory z warzyw i owoców.
Z warzyw udało się nam również wyczarować piękne kukiełki, zwierzątka i różne, śmieszne stworki, a potem inscenizować przedstawienie. Taka zabawa świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię.
Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanej wiedzy niejeden niejadek łaskawym okiem spojrzy na prawdziwe skarby, jakimi są owoce i warzywa. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 12 października 2018r. na boisku szkolnym odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wierszykiem i piosenką uczniowie klasy III podziękowali nauczycielom oraz pozostałym pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie i codzienny trud nauczania oraz wychowania. Po odśpiewaniu "Sto lat!" każdy pracownik szkoły otrzymał różę oraz laurkę. Do życzeń dołączyły się również obecne na apelu przedstawicielki Rady Rodziców, które przekazały drobne upominki. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas. fotoreportaż >>>
Autor: Natalia Szulc
Foto: Ania Sytniejewska

Dnia 3 października odbyła się niezwykła uroczystość - pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Apel był wyjątkowy nie tylko dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców, lecz przede wszystkim dla świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu, a następnie pierwszaki z dumą zaprezentowały krótką część artystyczną, za którą zebrały gromkie brawa. Wszystkim uczniom życzymy radości i dobrych ocen w kolejnych latach nauki. fotoreportaż >>>
Autor: Ania Sytniejewska
Foto: Ania Sytniejewska

W chłopięcym już to stwierdzisz wieku,
Że świat wciąż robi Ci na przekór.
Na drodze życia już od razu Znaki zakazu:
Nie wolno piłką rzucać w okno!
Nie wolno kąpać się bo mokro!
Nie wolno kłamać w życia wiośnie!
Nie wolno kląć, aż się dorośnie!
Nie wolno kłócić się i bić,
Bo wciąż Ci mówią wstydź się, wstydź!
Gdy w wiek męski zdołasz zmienić
Tę młodość przedszkolną i mozolną,
Wolno Ci się będzie ożenić
I znów Ci nic nie będzie wolno! fotoreportaż >>>
Autor: źródło https://expressilustrowany.pl
Foto: Oriona Modrzyk, Agnieszka Reginia

Dnia 2 października 2018r. przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć przedstawienie na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Główną bohaterką tej inscenizacji była zebra, której znudziło się leżenie na przejściu dla pieszych, więc uciekła.
Gdy sygnalizator dowiedział się, że zebra uciekła, natychmiast wyruszył na jej poszukiwania. W tym czasie ruchem dyrygowała policjantka, która powiedziała dzieciom, że gdy nie ma sygnalizatorów, to właśnie policjanci decydują, kiedy samochód ma stać, a kiedy jechać. Po odnalezieniu zebry sygnalizator pokazał dzieciom znaki drogowe oraz przypomniał, kiedy trzeba się zatrzymać, a kiedy można jechać. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę o kolorach świateł sygnalizacji, a następnie zadowolone wraz z nauczycielkami udały się do klas. fotoreportaż >>>
Autor: Natalia Szulc
Foto: Natalia Szulc

Jesień już za pasem. Coraz częściej nas wita chłodniejszy podmuch wiatru, spadające liście z drzew, a u nas w przedszkolu zrobiło się kolorowo.
Nasze przedszkolaki miały okazję powitać "Panią Jesień" w parku w Chobienicach. Dzieci poznały już nazwy niektórych drzew i ich liści, przyniosły do przedszkola dary jesieni.
Na przełomie września i października wszystkimi zmysłami poznawaliśmy owoce i warzywa. Tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne, degustowaliśmy przetwory. Grupa "maluszków" miała okazję przygotować owocowe szaszłyki.
Sporo spacerowaliśmy, podziwiając otaczającą nas przyrodę, odwiedziliśmy także ogródki działkowe, aby utrwalić sobie poznane wiadomości. Zresztą zobaczcie sami. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszak Reginia
Foto: Agnieszka Reginia, Oriona Modrzyk

Dnia 1 października 2018 przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć teatrzyk w wykonaniu Teatru Lalkowego z Wolsztyna o nazwie "Pracownia za piecem". Spektakl pt. "Małe śledztwo w wielkiej sprawie" powstał na rzecz programu Związku Międzygminnego Obra o segregowaniu odpadów. W tej historii poznajemy problemy różnokolorowych pojemników. Ich zmartwieniem jest to, że ludzie nic nie robią sobie z segregacji śmieci, która jest bardzo istotna. Opowiadają, że ktoś bezmyślnie wrzuca do nich nieodpowiednie śmieci. Na miejsce zostaje wezwany detektyw, który ma rozwiązać zagadkę. Okazuje się, że sprawcą tego czynu jest dziewczynka, która nie wie, jak poprawnie segregować odpady. Na koniec przedstawienia dzieci oraz aktorzy zaśpiewali piosenkę o tym, co wrzucać do danego kosza. Dzieci były zadowolone, a spektakl bardzo im się spodobał.  fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Karolina Śmiałek


Ostatnia aktualizacja serwisu - 6 czerwca 2019 rok
©2005-2019 Sebastian Tomys