Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012
www.siedlec.pl
www.zspigsiedlec.pl
www.men.gov.pl
www.oke.poznan.pl
www.ko.poznan.pl
ZPSPiG Chobienice w katalogu Gwiazdor
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
październik 2016

W ramach tematyki dotyczącej bezpieczeństwa przedszkolaki wybrały się na pobliskie przejście dla pieszych by zapoznać się z sygnalizacją świetlną, brały udział w licznych zabawach oraz chętnie wykonywały prace plastyczne dotyczące ruchu drogowego:-)
Przybyli do nas z wizytą także Panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę dotyczącą: bezpiecznego przejścia przez jezdnię, obowiązujących zasadach ruchu drogowego i jak należy przewozić dzieci w aucie. Przedstawili dzieciom atrybuty policjanta takie jak: kajdanki, lizak itp. Opowiedzieli o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy i zademonstrowali jak należy zachować się kiedy spotkamy na swojej drodze groźnego i nieznajomego psa.
Dziękujemy serdecznie gościom za wizytę w naszym przedszkolu i teraz już każdy przedszkolak doskonale wie, że BEZPIECZEŃSTWO ważną sprawą jest. fotoreportaż >>>
Autor: Ania Kornyło
Foto: Ania Kornyło, Oriona Modrzyk

20 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zaprezentowały część artystyczną, na której mogły pokazać, czego do tej pory się nauczyły. Później nastąpił najważniejszy moment: pan dyrektor przystąpił do pasowania każdego malucha. Po ceremonii pasowania przedszkolaki z uśmiechami na twarzach  pobiegły do swoich rodziców szczęśliwe, że należą do szkolnej społeczności. fotoreportaż >>>
Autor: Zuzia Kornyło
Foto: Aleksandra Piosik

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole 18 października odbył się uroczysty apel. Pierwszy raz to święto obchodzone było w 1982 r., upamiętniając utworzenie Komisji Edukacji Narodowej.
Nauczycielom z okazji ich święta życzymy zdrowia, szczęścia oraz satysfakcji z pracy.
Autor: Ania Sytniejewska
18 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali apel. Opowiedzieli nam, skąd wzięło się to święto. Dowiedzieliśmy się, że zostało ono ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Prowadzący apel podziękowali nauczycielom za trud, jaki wkładają w nasze wychowanie i nauczanie. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali scenkę, która przedstawiała losy pierwszych ludzi i ich dzieci. Następnie śpiewali piosenki i tańczyli. Zespół redakcyjny również dołącza się do podziękowań :)
Autor: Agnieszka Rychła fotoreportaż >>>
Autor: Anna Sytniejewska, Agnieszka Rychła
Foto: Aleksandra Piosik

Jesień to piękna pora roku. W naszym przedszkolu mamy mnóstwo okazji, aby się o tym przekonać. Jesienne dary z lasu, sadu czy ogrodu, świetnie służą do nauki i zabawy.
Maluszki i starszaki przez ostatnie tygodnie poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Dzieci miały okazję sporządzić owocowe szaszłyki, wykonać i jeść surówkę warzywną, poznać przetwory z warzyw i owoców. Całość dopełniła pogadanka pielęgniarki szkolnej na temat zdrowego odżywiania.
Z warzyw udało się nam również wyczarować piękne kukiełki, zwierzątka i różne, śmieszne stworki, a potem inscenizować przedstawienie. Taka zabawa świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię.
Odtąd mottem w przedszkolu jest hasło "Zdrowo rośniemy bo warzywa i owoce jemy". fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

7 października obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Uśmiechu.  Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył "smiley'a" - słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie "śmiech to zdrowie" to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad.
Uczeń, który tego dnia do szkoły przyniósł uśmiech nie tylko na twarzy, był zwolniony z pytania. :) Mam nadzieję, że takich dni będzie więcej. fotoreportaż >>>
Autor: Alicja Janowska
Foto: Aleksandra Piosik

aktualności | księga gości | galeria | redakcja
Ostatnia aktualizacja serwisu - 17 wrzesień 2017 rok