Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
listopad 2018

Dnia 29 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki. Nasi młodsi koledzy i koleżanki bawili się w godzinach przedpołudniowych, a chętni starsi uczniowie (od klasy 4 wzwyż) mogli przyjść na godzinę 15 do budynku przedszkola, gdzie odbywała się dyskoteka. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości biletem wstępu był biało-czerwony element garderoby (wstążka, przepaska, spinka...).  Działał również sklepik zorganizowany przez uczennice klasy 8, w którym można było kupić różne słodkości oraz napoje. Za muzykę odpowiedzialni byli Wojtek Radny i Mateusz Śmiałek. Uczniowie świetnie się bawili, zresztą zobaczcie sami! fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Iwona Janczewska, Agnieszka Reginia

Dnia 27.11.2018r. odbyło się podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego "Godność, wolność, niepodległość". Projekt był realizowany od września do listopada i objął wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz ostatnią klasę gimnazjum. W czasie spotkania omówiono realizację poszczególnych zadań. W październiku klasa IV i VII wybrały się na wycieczkę historyczno - geograficzną szlakiem Powstania Wielkopolskiego w gminie Siedlec. Uczniowie pod okiem nauczycieli wykonywali prace plastyczne, pisali wiersze, brali udział w konkursach. Uczeń klasy II Igor Modrzyk znalazł się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego. Na zakończenie spotkania podsumowującego projekt każda klasa zaśpiewała przygotowaną wcześniej pieśń patriotyczną. fotoreportaż >>>
Autor: Natalia Szulc
Foto: Karolina Śmiałek, Ania Sytniejewska

Do naszego przedszkola zawitał magik. Zaprezentował on mnóstwo sztuczek. Mieliśmy okazję podziwić iluzje z chustami, piłeczkami, kartami, magicznymi pudełkami, oraz wiele innych.
Nasz gość w ciekawy i zabawny sposób potrafił prowadzić dzieci w magiczny świat. Nie obyło się bez asystentów, którzy z bliska mogli obserwować tajniki magii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, co sprawiło, że występ można uważać za bardzo udany. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Sebastian Tomys

Dnia 26 listopada 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie, którzy przynieśli do szkoły misia, byli zwolnieni z odpowiedzi. W tym dniu mogliśmy zobaczyć w naszej szkole mnóstwo przeróżnych pluszowych misiów, od tych najmniejszych do tych największych. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję. Mamy nadzieję, że za rok będzie podobnie. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu :) fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Amia Sytniejewska, Karolina Śmiałek

23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Każdy przedstawił swojego ulubieńca. Kiedy juz wszyscy się poznali, rozpoczęła się wesoła zabawa. Świętowaliśmy tańcząc, śpiewając i malując swoich ulubieńców.
Gwiazdą tego dnia był jednak prawdziwy Kubuś Puchatek. Przyjechał do dzieci prosto ze Stumilowego Lasu. Zaśpiewał piosenkę, zatańczył oraz rozdał każdemu dziecku miły upominek.
Ten dzień na pewno zostanie na długo w naszej pamięci. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

W dniu 20 listopada naszą szkołę odwiedzili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Wspaniała muzyka w ich wykonaniu oczarowała uczniów. Pani prowadząca występ opowiadała o kompozytorach, instrumentach i strojach. Proponowała również tańce i zabawy związane z charakterem utworów. Jeden z uczniów, Gabryś z klasy III, przebrał się za Lajkonika. Na koniec zaprezentowano nam taniec - krakowiaka. Taki kontakt z żywą muzyką robi niezwykłe wrażenie na uczniach i jest często jedyną możliwością obcowania z muzyką poważną. fotoreportaż >>>
Autor: Marcelina Dubaniewicz, Martyna Śmiałek, Malwina Wyrwa
Foto: Aniela Wieczorek

Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum zaprezentowały nam w ciekawy sposób informacje o językach, których uczymy się w naszej szkole. Nasi koledzy i koleżanki przedstawili różnorodne skecze językowe, po czym zaśpiewali piosenki w danym języku. Organizatorem tego przedsięwzięcia był pan Robert Janczewski. fotoreportaż >>>
Autor: Wanesa Materna
Foto: Hubert Cegłowski

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Szkoła Małego Inżyniera".
Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów to główny cel projektu "Szkoła Małego Inżyniera", który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. W ramach projektu "Szkoła Małego Inżyniera" placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGOŽ MINDSTORMSŽ EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły. Zachęcamy uczniów, nauczycieli, rodziców do głosowania na Naszą placówkę, bo każdy głos ma znaczenie! Każda osoba może oddać jeden głos dziennie. Spośród nadesłanych zgłoszeń 13 szkół z największą liczbą głosów otrzyma unikatowy zestaw nagród. Głosuj na nas: Oddaj głos!!!
Autor: www.szkolamalegoinzyniera.pl
Foto: www.szkolamalegoinzyniera.pl

W dniu 15.11.2018 r. wśród społeczności Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mielżńskiego w Chobienicach została przeprowadzona "Ankieta Organizacji i Funkcjonowania Stołówki Szkolnej". Skierowana była do osób korzystających z oferty stołówki szkolnej. Celem ankiety było poznanie opinii uczniów i nauczycieli na temat organizacji i funkcjonowania stołówki szkolnej. Badanych pytano o:
 • jakość posiłków na stołówce szkolnej,
 • najsmaczniejsze potrawy serwowane w stołówce szkolnej,
 • ˇ
 • najmniej lubiane potrawy serwowane w stołówce szkolnej,
 • ˇ
 • proponowane zmiany w jadłospisie stołówki szkolnej,
 • ˇ
 • proponowane zmiany w organizacji i funkcjonowaniu stołówki szkolnej.
Ankieta miała, więc dostarczyć informacji, które pozwolą dokonać oceny obecnego działania stołówki i jej jadłospisu oraz umożliwić wprowadzenie nowych rozwiązań, które będą odpowiadały potrzebom całej społeczności szkolnej. Ponad połowa ankietowanych pozytywnie ocenia organizację oraz działanie stołówki szkolnej i nie widzi potrzeby wprowadzania żadnych zmian. Pozostała część badanych uważa, że dokonanie pewnych modyfikacji może zachęcić większą liczbę osób do korzystania z oferty stołówki oraz wpłynąć na lepszą jakość jej funkcjonowania.
WNIOSKI
- Badanie umożliwiło poznanie opinii uczniów i nauczycieli na temat organizacji i funkcjonowania stołówki szkolnej. Ich duże zaangażowanie w wypełnienie ankiety oraz liczne sugestie wskazują, że identyfikują się oni ze szkołą i chcą mieć wpływ na to, co dzieje się na jej terenie.
- Zdecydowana większość uczniów i nauczycieli dobrze ocenia jakość i smak posiłków serwowanych w stołówce szkolnej. Wynik ten pokazuje, że panie przygotowujące posiłki znają gusta kulinarne osób stołujących się i starają się spełniać ich oczekiwania.
- Ankietowani wykazali się dużą zgodnością odpowiedzi przy wskazywaniu najsmaczniejszych potraw i zup serwowanych w stołówce szkolnej. Umożliwiło, to stworzenie katalogu ulubionych zup/drugich dań:
 • ZUPY: pomidorowa, ogórkowa, grochowa, barszcz czerwony/ukraiński, kapuśniak, warzywna.
 • ˇ
 • DRUGIE DANIA: kotlet schabowy, kurczak / kurczak po cygańsku, potrawka, makaron z sosem, spaghetti, pyzy, kotlet de volaille, ryby.
- W pytaniu dotyczącym najmniej lubianych potraw/zup uczniowie i nauczyciele byli niejednomyślni i udzielili wielu zróżnicowanych odpowiedzi. Jednakże pojawiły się dania, które cieszą się najmniejszą popularnością wśród społeczności szkolnej i zyskały najwięcej negatywnych głosów: śledź, wątróbka, kaszanka, paluszki rybne, zupa krupnik.
- Badani podali wiele propozycji dań (dania na słodko/owocowe, dania obiadowe - mięsne, bezmięsne, rybne; zupy, sałatki/surówki), które mogłyby pojawić się w jadłospisie stołówki szkolnej. Opracowane zestawienie przekazane zostanie do konsultacji pani intendentce, która oceni je pod względem norm żywienia oraz kaloryczności posiłków. Propozycje, które będą zgodne z obowiązującymi przepisami zostaną uwzględnione przy tworzeniu kolejnych tygodniowych jadłospisów.
- Według ankietowanych należy wprowadzić pewne modyfikacje w organizacji i funkcjonowaniu stołówki szkolnej, aby korzystanie z niej było przyjemnością i przebiegało bez problemów. Zmiany powinny dotyczyć w szczególności:
a) przestrzeni na stołówce i jej wyposażenia – Wielu badanych uważa, że stołówka powinna być większa.
b) organizacji i godzin wydawania posiłków – Niektórzy uczniowie narzekali na godziny wydawania posiłków, za krótki czas przeznaczony na spożycie obiadu.
c) atmosfery na stołówce – Ankietowani podkreślili, że należy zadbać o właściwe i kulturalne zachowanie osób na stołówce oraz zapewnić spokojną i przyjemną atmosferę spożywania posiłków bez zbędnych krzyków i kłócenia się.
d) posiłków/jadłospisu – Niektórzy uczniowie wskazali, że porcje są za małe. Zasugerowali także, że ilość napojów do posiłków jest niewystarczająca.
W związku z wynikami ankiety należy w kolejnych miesiącach dokładnie przeanalizować zgłoszone sugestie i propozycje zmian oraz rozważyć ich wprowadzenie.
Jadłospis na tydzień utworzony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły – gotują uczniowie wraz z nauczycielami.
Poniedziałek: zupa ryżanaka z pomidorami / zypa krem pomidorowa, naleśniki z serem / z jabłkami i cynamonem/ racuchy, owoce sezonowe (np.banan/ jabłko)
Wtorek: wieprzowina po Burgundzku, purée ziemniaczane, brokuł/ surówka z czerwonej kapusty, kompot/ woda pomarańczowa
Środa: filet z indyka w cieście, ziemniaki, czerwone buraczki / surówka jarzynowa z nuta selera naciowego / marchew z groszkiem, kompot / woda z cytryną
Czwartek: kurczak w curry, ryż, sałata ze śmietaną/ kalafior, kompot/ herbata miętowa
Piątek: filet rybny panierowany z warzywami, ziemniaki, mix kolorowych kapust i sałat, kompot/ woda owocowa fotoreportaż >>>
Autor: Uczniowski Samorząd Szkolny
Foto: Uczniowski Samorząd Szkolny

Dzisiaj, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę do przedszkola oraz klas I-III zawitał harcerz. Opowiadał nam o patriotyzmie o tym kim są harcerze, co robią. Mówił także o symbolach narodowych i harcerskich. Druh Kacper zaprezentował nam swój mundur oraz jego elementy.
Podczas prezentacji zdążyliśmy się nauczyć harcerskiego pląsu pt. "Niedźwiadek". Wspólnie spędziliśmy miło czas, oraz wiele się nauczyliśmy. Mamy nadzieje, że zagości u nas jeszcze raz. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 24 października 2018 roku odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki. Uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali wpisani na listę czytelników. Gościem specjalnym był pan Grzegorz Śmiałek, który przeczytał dzieciom fragment bajki "O dentyście, który bał się małego Franka". Po wysłuchaniu bajki dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat książek oraz opowiedziały, jak je traktują. Na zakończenie uczniowie dostali dyplomy i drobne upominki. Mamy nadzieję, że nasi młodzi czytelnicy z chęcią będą sięgać po książki. fotoreportaż >>>
Autor: Ania Sytniejewska
Foto: Ania Sytniejewska, Iwona Janczewska

Dnia 9 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły zaczęli śpiewać 4 zwrotki hymnu narodowego. Następnie odbył się uroczysty apel przygotowany przez panią Janczewską, klasę szóstą oraz trzy dziewczynki z trzeciej klasy szkoły podstawowej. Po wysłuchaniu krótkiej historii drogi do niepodległości naszego kraju, wierszy oraz pieśni patriotycznych na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Kocham Cię, Polsko!". fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Hubert Cegłowski

7 listopada nasze przedszkole i zerówka wraz z opiekunami złożył znicze przy grobach Powstańców Wielkopolskich na parafialnym cmentarzu. Po pogadance w podniosłej atmosferze odśpiewaliśmy hymn, zmówiliśmy modlitwę. Pamiętamy o tych, którzy za Ojczyznę oddali życie. fotoreportaż >>>
Autor: Renata Myssak
Foto: Agnieszka Reginia

W miniony piątek nasze przedszkolaki miały okazję poznać pracę pielęgniarki. Pani Bożena opowiedziała dzieciom czym się zajmuje. Wyjaśniła,że w tym zawodzie niezwykle przydatna jest także cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość do pacjentów.
Podczas odwiedzin u przedszkolaków Pani pielęgniarka zaprezentowała jej narzędzia pracy, każde dziecko mogło sprawdzić działanie stetoskopu, kołnierza stabilizującego, termometru, czy ciśnieniomierza. Rozmawialiśmy także o profilaktyce dotyczącej przeziębień, oraz o zasadach higieny takich jak np. mycie zębów.
Na koniec wszyscy milusińscy otrzymali naklejki oraz kilka skarbów do naszej sali. Dziękujemy Pani Bożence za miłe odwiedziny. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia


Ostatnia aktualizacja serwisu - 08 listopada 2019 rok
©2005-2019 Sebastian Tomys