Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012
www.siedlec.pl
www.zspigsiedlec.pl
www.men.gov.pl
www.oke.poznan.pl
www.ko.poznan.pl
ZPSPiG Chobienice w katalogu Gwiazdor
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
grudzień 2016

W czwartek 22 grudnia, w holu przedszkola odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków i młodszych uczniów szkoły. Przedstawienie było wyjątkowe. Przybliżyło historię narodzin Jezusa w Betlejem. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, pięknie śpiewały kolędy. Uroczysty klimat tworzyła również scenografia. Każdy z pewnością poczuł magię Świąt Bożego Narodzenia. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk, Ania Sytniejewska, Klaudia Smolarek

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W swoich salach lekcyjnych uczniowie i wychowawcy dzielili się opłatkiem oraz składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie wszyscy obejrzeli jasełka, które z wielkim zaangażowaniem przygotowali nasi młodsi koledzy. Po występie uczniowie rozeszli się do domów.
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: ---

Zima to trudny czas dla zwierząt. Już od najmłodszych lat należy zatem uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych; w tym zwierząt.
Dlatego już "u progu" zimy, postanowiliśmy wybrać się do lasu z przysmakami dla leśnych stworzeń. Do paśnika szliśmy w towarzystwie p. leśniczego A. Malikowskiego. Pan leśniczy ciekawie opowiadał nam o lesie, jego mieszkańcach. Zwrócił uwagę jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał nas ze zwierzętami i roślinnością występującą w naszej okolicy.
Ciekawym punktem wycieczki było ognisko. Dzieci jadły smażone kiełbaski, które po tylu wrażeniach smakowały wyjątkowo dobrze.
Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze, a wysłuchane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.
Serdecznie Dziękujemy Panu Leśniczemu za to spotkanie. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 06.12.20.16 w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość :-) Święty Mikołaj pojawił się z wielkim workiem prezentów oraz z dużą ilością dobrego humoru. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do tego spotkania. Z uśmiechem na twarzy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, po których otrzymały prezenty. Dzieci zadawały pytania, na które Mikołaj chętnie odpowiadał. Oczekiwana cały rok wizyta świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości.
Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. fotoreportaż >>>
Autor: Ania Kornyło
Foto: Izabela Rybicka

Dnia 6 grudnia 2016 roku w holu naszej szkoły odbył się kolejny koncert edukacyjny zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Przyjechało do nas trzech muzyków i jedna pani prowadząca, która opowiedziała nam wiele ciekawych faktów z życia znanego kompozytora Georga Gershwima. Wielu z nas zaciekawiła muzyka amerykańskiego twórcy. Koncert wszystkim bardzo się spodobał, mamy nadzieję, że będzie takich więcej. fotoreportaż >>>
Autor: Alicja Janowska
Foto: Ola Piosik

W oczekiwaniu na zimę i zabawy na śniegu klasa I szkoły podstawowej razem z wychowawczynią, p. Dorotą Wośkowiak, wykonała bałwanki. Uczniowie zrobili maskotki ze skarpetek, do których wsypali ryż, a potem przewiązali tasiemką. Na koniec wszystkie skarpetkowe bałwanki zostały ładnie ozdobione. Uczniowie udowodnili, że niewiele potrzeba, aby z niczego wykonać  oryginalne "małe dzieła sztuki".
Kiedy spadnie już śnieg, ulepienie prawdziwego bałwana na boisku szkolnym będzie z pewnością pierwszą z zabaw zimowych klasy I :) fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Rychła
Foto: Ola Piosik

Dnia 06.12.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy MIKOŁAJKI. Święto to jest obchodzone od IX wieku ku czci Mikołaja, który był uważany przez chrześcijan za świętego i cudotwórcę. Uczniowie przynieśli różne rzeczy i przedmioty, które kojarzą się z tym dniem: czapkę Mikołaja, rogi renifera, dzwoneczki, świąteczne rękawiczki. Dzięki temu zostali zwolnieni z kartkówek i odpowiedzi ustnych:) Tego dnia gościliśmy w naszej szkole św. Mikołaja, który w towarzystwie przewodniczącej Rady Rodziców p. Ewy Barcz oraz elfów odwiedzał dzieci w klasach i wręczał im słodkie upominki. Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo podobał się ten niesamowity dzień wypełniony świąteczną atmosferą. fotoreportaż >>>
Autor: Weronika Musielak
Foto: Ola Piosik

aktualności | księga gości | galeria | redakcja
Ostatnia aktualizacja serwisu - 17 wrzesień 2017 rok