Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
grudzień 2017

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen radości i wzruszeń. W naszym przedszkolu czas ten poprzedzony jest zawsze intensywnymi przygotowaniami.
Na początku grudnia odbył się kiermasz świąteczny, na którym można było kupić przepiękne ozdoby przygotowane przez Rodziców.
6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Wszystkie dzieci były grzeczne więc hojnie obdarzył je prezentami.
W Święta nie może zabraknąć oczywiście choinki. Strojenie jej było długo wyczekiwanym przez dzieci momentem. Przedszkolacy z każdej grupy samodzielnie wykonywały na nią rozmaite ozdoby (bombki, aniołki, łańcuchy itp.). Choinki do dziś pięknie zdobią nasze sale.
Przez cały grudzień dzieci pogłebiały swą wiedzę na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Słuchały i śpiewały kolędy oraz różne świąteczne piosenki. Dekorowały pierniki. Magię Bożego Narodzenia można było odczuć w każdej niemal sytuacji.
22 grudnia całe przedszkole zasiadło do wspólnej Wigilii, by przy pięknie nakrytym stole podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zjeść przyniesione przysmaki.
Całość dopełniły Jasełka przygotowane przez p.katechetkę. Przedszkolacy mieli także w nich swoją rolę: dzielnie zaśpiewali przed uczniowską publicznością kolędę "Przybieżeli ... " oraz piosenkę Arki Noego "Świeć gwiazdeczko". fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 22.12.2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka. Mogliśmy posłuchać kolęd granych i śpiewanych przez uczniów naszej szkoły. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Last Christmas". Tego dnia odbyły się również wigilie klasowe. Następnie rozeszliśmy się do domów zadowoleni ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. fotoreportaż >>>
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: Julia Staszyk

Dnia 14 grudnia kilkoro osób z naszej szkoły miało przyjemność pojechać do Warszawy. Stało się tak dzięki panu posłowi Killonowi Munayamyie, który zdecydował się opłacić nam przejazd, za co serdecznie dziękujemy. Wyjechaliśmy wcześnie rano, bo ok. 3 w nocy. Odwiedziliśmy Sejm, spotkaliśmy się z panem Munayamą i jego asystentami, zwiedziliśmy część Starówki, mieliśmy okazję gościć na wykładzie profesora Rafała Ohme o Emo Sapiens, a w drodze powrotnej nie mogło obejść się bez wizyty w MacDonaldzie.  Mimo że wróciliśmy ok. 1 w nocy i byliśmy bardzo zmęczeni, to wycieczkę zaliczamy do udanych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich wyjazdów! :) fotoreportaż >>>
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: Wiktoria Materna

6 grudzień był szczególnym dniem dla wszystkich dzieci. Już od rana wszystkie przedszkolaki oczekiwały na przybycie Św. Mikołaja. Przygotowania do tego spotkania trwały bardzo długo. Dzieci pisały listy, uczyły się piosenek i wierszyków, starały się być wyjątkowo grzeczne. W zamian hojny Mikołaj obdarował każde dziecko upominkiem.
Spotkanie Mikołajkowe upłynęło w radosnej i prawdziwie świątecznej atmosferze. Nastrój tamtych chwil najlepiej oddadzą poniższe zdjęcia.
Święty Mikołaju zapraszamy za rok! fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 13.12.2017 roku uczniowie klasy V oraz kilka dziewczynek z klas młodszych pod opieką pań: Iwony Janczewskiej i Teresy Pilarskiej udali się do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na spektakl pt. "Akademia Pana Kleksa".
Ponieważ na miejsce przybyliśmy trochę wcześniej, najpierw pospacerowaliśmy po zielonogórskim deptaku. Następnie udaliśmy się do teatru, gdzie z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Sztuka pełna była ruchu, śpiewu, muzyki, tańca, kolorowych świateł, różnych dźwięków i zadziwiających rekwizytów. Efekt – niesamowity! Po zakończeniu przedstawienia widownia nagrodziła aktorów oklaskami na stojąco.
Następnie wzięliśmy udział w godzinnej lekcji teatralnej. Byliśmy na scenie, za kulisami, przemierzaliśmy korytarze przeznaczone tylko dla pracowników teatru, zwiedziliśmy garderobę i balkon. Poznaliśmy różne rodzaje lalek występujących w przedstawieniach. Pełni wrażeń i niesamowicie głodni pojechaliśmy do Focus Mall. Tam się posililiśmy, a następnie kupiliśmy drobne upominki dla najbliższych.
Wycieczkę zaliczamy do udanych. Zostanie w naszej pamięci na długo. fotoreportaż >>>
Autor: uczniowie klasy V
Foto: Iwona Janczewska

Dnia 6 grudnia 2017r. obchodziliśmy w szkole mikołajki. Uczniowie przynieśli różne rzeczy, które kojarzą się z tym dniem, np. czapkę Mikołaja, płaszcz, rogi renifera. Dzięki temu nie byli odpytywani:) W murach naszej szkoły gościliśmy również św. Mikołaja wraz z pomocnikami. Goście odwiedzali uczniów w klasach i rozdawali słodkie upominki. W szkole było wesoło, radośnie, kolorowo i świątecznie:)
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: ---

5 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górnika z Zakładów Górniczych (ZG) "Rudna" pana Grzegorza Pitrowskiego. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią i ciężką pracę w kopalni. Gość przyniósł również ze sobą kask wraz z podręczną aparaturą chroniącą górników przed zagrożeniem. Ponadto dzieci dowiedziały sie jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią oraz jakie surowce są wydobywane na naszych terenach. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał mały odłamek skały oraz mógł przymierzyć górniczą czapkę.
Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi w imieniu wszystkich dzieci z przedszkola i przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: "Szczęść Boże". fotoreportaż >>>
Autor: Anna Łuczak
Foto: Anna Łuczak

Dnia 30 listopada 2017 roku w ZSPiP w Kopanicy odbył się konkurs "Bezpieczna droga do szkoły". Miał on na celu rozwijanie i popularyzowanie wśród dzieci świadomego, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych użytkowników dróg. W konkursie wzięło udział 6 szkół: Belęcin, Chobienice, Kargowa, Kopanica, Tuchorza i Siedlec. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna z kl. III. Kamila Janowska i Antoni Rybicki. Zwyciężyła drużyna z Belęcina, a nasi uczniowie zajęli II miejsce. Serdecznie im gratulujemy. fotoreportaż >>>
Autor: Mirosława Buda
Foto: www.szkolakopanica.bior.pl/

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywność intelektualną dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego też, aby wzbudzić ciekawość czytelniczą przedszkolaków skorzystaliśmy z zaproszenia pani Iwony Janczewskiej i wybraliśmy się do biblioteki, gdzie najmłodsi wysłuchali bajki czytanej przez panią Iwonę pt."Królik w ogródku". Bajeczka opowiadała o przyjaciołach ze stuwiekowego lasu, którzy uczyli się uprawiać wspaniały ogródek. Dzieciom bardzo się podobało. Dziękujemy i czekamy na kolejne zaproszenie. fotoreportaż >>>
Autor: Anna Łuczak
Foto: Anna Łuczak


Ostatnia aktualizacja serwisu - 17 października 2018 rok
©2005-2018 Sebastian Tomys