Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
marzec 2019

W środę 3 kwietnia zakończyliśmy rekolekcje szkolne, które prowadził ksiądz Zenon. Tematem naszych rekolekcji była Droga do Emaus. Dzieci rozwiązywały rebusy i zagadki, odgrywały liczne scenki i uczyły się wraz z księdzem rekolekcjonistą piosenek. Młodzież i dzieci zrozumiały, że w drodze do Boga trzeba pokonać trud, słuchać i czytać Pismo Święte, przyjmować Pana Jezusa w komunii świętej, a w naszych sercach mamy nieść Bożą radość. W czasie środowej Mszy Świętej cała społeczność szkolna podziękowała księdzu Zenonowi za wspaniale przeżyte rekolekcje. Dzieci wykonały plakaty i zaśpiewały piosenki, które nauczyły się w szkole. Życzymy księdzu rekolekcjoniście obwitych łask Bożych. fotoreportaż >>>
Autor: Renata Myssak
Foto:

Dnia 21 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od korowodu przez wieś. Po powrocie do szkoły każda klasa przedstawiła krótką część artystyczną. Kolejną atrakcją było symboliczne spalenie marzanny. Następnie na rozpalonym ognisku uczniowie upiekli kiełbaski. Na zakończenie chętni uczniowie i nauczyciele zatańczyli belgijkę :) Wszyscy świetnie się bawili. Czekamy na kolejny taki dzień:) fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Karolina Śmiałek

W marcowy ranek, tuż po śniadanku w sali przedszkolaków czekała przemiła niespodzianka. To pani Agnieszka postanowiła przybliżyć nam zawód fryzjera.
W swojej magicznej walizce przywiozła do nas niesamowite skarby: brokaty, farby cekiny na włosy i wiele innych ciekawych rzeczy. Po krótkiej prezentacji "maluszkowe" włosy zostały profesjonalnie wystylizowane według instrukcji dziecka. Nasze przedszkolaki były w tym dniu bardzo cierpliwe. Dowiedziały się, że zawód ten wymaga staranności i dokładności, dlatego grzecznie czekały na swoją kolej.
Dziękujemy pani Agnieszce za cierpliwość i poświęcony czas. Miniony dzień był dla naszych przedszkolaków bardzo kolorowy. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

Dnia 15 marca 2019 r. pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Konkurs odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Po teście pisemnym wyłoniono pięciu finalistów z każdej grupy wiekowej, którzy zmagali się z pytaniami ustnymi. Uczestnicy, którzy zdobyli pierwsze miejsca, będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. Najlepsze wyniki wśród uczniów naszej szkoły zdobyły: Martyna Śmiałek - V miejsce i Julia Muchajer IV miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i serdecznie dziękujemy za udział w turnieju.
Zapraszamy na fotorelację ze szczebla gminnego i powiatowego. fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Andrzej Wieczorek

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków - to wspaniała zabawa, lekcja poezji i doskonała okazja by również lepiej poznać samego siebie etc.
W dniu 08.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu, odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosna małej poezji". Wzięły w nim udział nasze przedszkolaki z różnych grup wiekowych: Karol Lewandowski - 3 lat, Martyna Lewandowska - 5 lat (zakwalifikowana do II etapu -finał w Przemęcie), Dorota Wańska - 5 lat, Jan Modrzyk - 4 lat, Wojtek Śmiałek - 6 lat, Kajetan Wawrzkiewicz - 6 lat.
Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Dzieci bardzo szybko zaaklimatyzowały się na scenie i pięknie recytowały wybrane wiersze. Przedszkolnym recytatorom gratulujemy odwagi i życzymy samych sukcesów. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk, GOK Siedlec

Dnia 14.03.2019 na zaproszenie Pani Pedagog w naszej szkole pogadankę z uczniami klasy V i VI przeprowadził aspirant Artur Lorenz z Zespołu ds Prewencji Kryminalnej Nieletnich i patologi Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.
Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom jakie konsekwencje wynikają z niewłaściwego użytkowania portali internetowych czy telefonu komórkowego. Co grozi za publikowanie czyiś zdjęć, publiczne obrażanie czy oczernianie kogokolwiek.
Uczniowie dowiedzieli się czym jest instytucja Sądu Rodzinnego, kim jest kurator sądowy i jaką ma moc wykonawczą.
Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie miało pozytywny wpływ na uczniów i pozwoli uchronić ich kiedykolwiek od spotkania z wymiarem sprawiedliwości.
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: pixabay.com

Dnia 11 marca 2019 r. uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i klasy 3 gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na targi edukacyjne do Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu. Na miejscu uczniowie poznali oferty poszczególnych szkół średnich. Swoją ofertę zaprezentowało Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie, Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu, Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie, CKZiU w Zbąszynku oraz Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu. Każda z wymienionych placówek oprócz przedstawionych przez siebie prezentacji miała również stoisko, do którego uczniowie mogli podejść, zadać pytania oraz nabyć ulotki informacyjne. Mamy nadzieję, że to wydarzenie pomoże naszym uczniom dokonać wyboru szkoły. fotoreportaż >>>
Autor: Karolina Śmiałek
Foto: Karolina Śmiałek

Dnia 8 marca 2019 roku z okazji Dnia Kobiet nasi koledzy z klas III gim. i VIII przedstawili rewelacyjny występ! "Pływanie" synchroniczne w ich wykonaniu wywołało zachwyt i salwy śmiechu! Zresztą zobaczcie sami! fotoreportaż >>>
Autor: Ania Sytniejewska
Foto: Karolina Śmiałek

Dnia 07.03.2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po przyjeździe na miejsce, pierwsze kroki skierowaliśmy do garażu. Panowie strażacy dokładnie pokazali nam wyposażenie swoich pojazdów. Omówili wszystkie interesujące nas rzeczy.
Podziwialiśmy między innymi węże strażackie z nowoczesną motopompą, sprzęt hydrauliczny, podnośnik od wozu drabiniastego. Mieliśmy okazję pobawić się kamerą na podczerwień i przymierzyć maski tlenowe. Nie lada przeżyciem było zobaczenie strażaków podczas próbnego alarmu.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie dyżurki. Mogliśmy tam przebywać tylko chwilę aby nie przeszkadzać w przyjmowaniu zgłoszeń, jednak przez ten krótki czas zauważyliśmy, że znajdują się w niej bardzo dokładne kamery. Dzięki nim mogliśmy dokładnie obserwować to co się dzieje na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Na koniec odwiedziliśmy specjalnie przygotowaną na takie okazje salę "ognik". Dzieci podczas pogadanki dowiedziały się o zagrożeniach czyhających na nie w domu. Następnie w ciekawy i przystępny sposób mogły zaobserwować się jak sobie radzić podczas trudnych sytuacji. Pan strażak pokazał także niezbędny sprzęt, który pomaga nam uniknąć niebezpieczeństw były to czujniki dwutlenku węgla i gazu. Warto wspomnieć, iż mogą one uratować życie i warto je zainstalować w każdym domu. Najbardziej ekscytującym momentem było wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci w stu procentach zdały egzamin, zachowując zimną krew i postępując właściwie w przypadku pożaru. Okazało się, że nie jeden przedszkolak ma zadatki na prawdziwego strażaka. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia, Kinga Tomys

Dnia 01.03.2019r. przedszkolaki z Chobienic wybrały się z wizytą do naszego pana leśniczego. Po zapoznaniu się z obowiązkami leśniczego, oraz zwiedzeniu jego biura, ruszyliśmy w teren.
Na początku naszej wędrówki został nam zaprezentowany nowoczesny sprzęt do wycinki drzew, który przywędrował do Chobienic prosto ze Szwecji. Następnie uczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste i liściaste, podziwialiśmy budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. Obejrzeliśmy miejsce wycinki drzew i zadeklarowaliśmy już pomoc przy sadzeniu nowych. Poznaliśmy trudne słowa takie jak lizawka, korniki, szkółka leśna.
Nasze przedszkolaki przebyły odległość około półtora kilometra, ucząc się wielu ciekawych rzeczy i podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Jak wiadomo dzieci łatwiej zdobywają wiedzę przez doświadczenia, a dzisiejszy wyjazd był tego doskonałym przykładem. Dziękujemy panu leśniczemu za przybliżenie dzieciom tajników jego pracy oraz za świetną lekcje edukacji przyrodniczej. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia


Ostatnia aktualizacja serwisu - 15 styczeń 2020 rok
©2005-2020 Sebastian Tomys