Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
marzec 2018

W czwartek 29.03.2018r. do klasy III przyszedł długo wyczekiwany "Zajączek" i zaprosił nas na wspaniałą wycieczkę do Parku Trampolin "Skokoloco" w Zielonej Górze. Wyjazd był bardzo udany. Świetnie się bawiliśmy, a w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’sa. Dziękujemy "Zajączku".
Autor: uczniowie klasy III
Foto: ---

Dnia 28 marca 2018 r. klasa II gimnazjum wraz z chętnymi uczniami z klasy III gimnazjum oraz wychowawcą wybrali się na wycieczkę do kina w Zielonej Górze. Obejrzeliśmy film pt.: "Czarna Pantera". Jest to film o afrykańskim kraju (nieistniejącym w rzeczywistości) Wakandzie, której król ma ponadprzeciętną siłę i wytrzymałość fizyczną. Ratuje swój kraj w przebraniu czarnej pantery. Zadowoleni z wyjazdu czekamy na następny.
Autor: Anna Sytniejewska
Foto: ---

Już od połowy marca w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały wielkanocne zwyczaje: malowały pisanki, tworzyły świąteczne ozdoby itp.
Jak co roku na kilka dni przed Wielkanocą, do naszego przedszkola przychodzi Zajączek i w tajemniczy sposób zostawia dla wszystkich dzieci prezenty.
W środę 28 marca dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Zając najwyraźniej chciał zabawić się w podchody i porozwieszał strzałki mówiące jak dojść do niespodzianek. Dzieci szybko uporały się z tym zadaniem i znalazły paczki pod drzewkami. Potem było już bardzo słodko.
Dziękujemy Ci Zajączku!!! fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Już kolejny raz nasze przedszkolaki mogły zasmakować świetnej zabawy w sali zabaw Dinopolis. Wycieczka do Wolsztyna odbyła się 23.03.18r. Sala zabaw to jedno z ulubionych miejsc dzieci, w którym atrakcyjnie i aktywnie spędzają czas. Dwie i pół godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach, w basenie z kolorowymi piłeczkami minęły bardzo szybko. Dzieci lekko zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do naszego przedszkola. Wycieczka była bardzo, bardzo udana. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

Dnia 21 marca, jak co roku w naszej szkole, zorganizowano ognisko z okazji pierwszego dnia wiosny. Tego dnia lekcje zostały skrócone do czterech, by na piątej można było usmażyć kiełbaski przy ognisku. Kiedy wszyscy się najedli, spaliliśmy marzannę, żegnając w ten sposób zimę, a witając upragnioną wiosnę. fotoreportaż >>>
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: Julia Staszyk

W miniony czwartek i piątek (15-16.03) na holu przedszkola został zorganizowany KIERMASZ WIELKANOCNY. Przez cały tydzień chętne osoby przynosiły różnego rodzaju ozdoby wiosenne i wielkanocne, przeznaczone do sprzedaży.
Zainteresowanie było spore, ponieważ dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu naszego przedszkolaka - Roksanki Pawelskiej.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Roksanki. Pamiętajcie kochani, że dobro wraca. Dzięki wspaniałej postawie Wasze dzieci, a nasi uczniowie otrzymali piękny przykład do naśladowania. Właśnie dlatego nie możemy się teraz poddać i zachęcamy do dalszego wsparcia w CHARYTATYWNYM BIEGU I MARSZU NORDIC WALKING 15. 04. 2018 r., jak i możliwości przekazania 1% dla Roksanki. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

Dnia 14.03. 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu, odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosna małej poezji". Wzięły w nim udział nasze "starszaki" Martyna Lewandowska, oraz Sara Nowak.
Dziewczynki bardzo szybko zaaklimatyzowały się na scenie i pięknie recytowały wybrane wiersze. Przedszkolnym debiutantkom gratulujemy odwagi i życzymy samych sukcesów.
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

Choć współcześnie dobre maniery i życzliwość są mało popularne, to warto wpajać je dzieciakom od najmłodszych lat. Aby przekazać maluchom wartości, sami musimy się nimi kierować i stanowić przykład do naśladowania. A przecież to nić trudnego. Wzajemny szacunek i sprawianie drobnych przyjemności drugiej osobie jest z nami od zawsze.
Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie tak zwane Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.
Idąc za przykładem dorosłych dnia ósmego marca chłopcy z naszej szkoły nie zapomnieli o swoich koleżankach. Dziewczynki zostały obdarowane słodyczami, kwiatkami i miłym słowem. Nawet najmniejsi dżentelmeni z grup przedszkolnych własnoręcznie przygotowali laurki i prezenty, a ich koleżanki obiecały, że nie zapomną o nich we wrześniu ;-) fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

Żegnając kapryśną zimę, witając przyjemną wiosnę, przedszkolaki wybrały się odwiedzić kwiaciarnie w Chobienicach. Przywitała nas Pani Ewa, która opowiedziała nam o pracy kwiaciarki. Dzieci utrwaliły wcześniej poznane nazwy kwiatów, podziwiały kolorowe wstążki i bibeloty, zobaczyły jak przygotowuje się bukiety, oraz zasypały panią Ewę mnóstwem pytań.
Dziękujemy Pani Ewie za miłą atmosferę oraz możliwość odwiedzin. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

Zima w tym roku płata nam figle. O zabawach na śniegu można sobie tylko pomarzyć. Przedszkolacy jednak tak łatwo się nie poddają. Tematykę zimową przerabiają bardzo intensywnie, byle tylko ta "prawdziwa, biała niemal baśniowa pani zima" chciała wrócić i sypnąć tu i tam śniegiem. Byłoby pięknie. Póki co bałwanki pozostaje nam lepić z masy solnej. Na mróz za to mogliśmy liczyć. Było go aż nadto. Wykorzystując to zjawisko pogodowe, można było przeprowadzić wiele eksperymentów ciekawych dla dzieci. Przedszkolacy dowiedzieli się np. jak się robi kolorowy lód oraz czy lód pływa czy tonie?
W pewien zimowy dzień wybraliśmy się ochoczo do szkolnej biblioteki. Dla wielu maluszków była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki pt. "Zwierzęta Oli".
Zimą również nie zapominamy o ptaszkach. Regularnie sypiemy ziarenka do karmników za oknem. Trzeba przyznać, że dzieci wkładają w to dużo serca i same sprawdzają czy pokarmu ubywa. Jedno jest pewne: kto podjął się dokarmiania ptaków niech robi to systematycznie do końca zimy. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Orina Modrzyk


Ostatnia aktualizacja serwisu - 19 luty 2019 rok
©2005-2019 Sebastian Tomys