Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
maj 2017

Dnia 30.05.2017r. troje finalistów eliminacji szkolnych Powiatowego Konkursu Ortograficznego z naszej szkoły pojechało na  finał, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie. Spotkali się tam najlepsi uczniowie z całego powiatu. Konkurs miał formę dyktanda. Niestety, naszym reprezentantom nie udało się znaleźć wśród laureatów konkursu.
Autor: Anna Sytniejewska
Foto: ---

Dnia 18.05.2017 dzieci z grup 4, 5 i 6 – latków wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Nowym Jaromierzu. Dzieci miały okazję poznać wioskę w jakiej żyli Indianie, zapoznać się z eksponatami i posłuchać ciekawych opowieści. Było wiele atrakcji takich jak: indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, nauka tańca i pieśni indiańskich, ognisko, przejazd ciuchcią itp. fotoreportaż >>>
Autor: Anna Kornyło
Foto: Anna Kornyło

Dnia 15 maja 2017 r. gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Cały konkurs trwał 45 min. Spośród 16 osób zostaną wyłonione 3, które będą reprezentowały naszą szkołę w finale Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Dzień później nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego. Konkurs składał się z dwóch części: zadań ortograficznych oraz tekstu z lukami. W konkursie wzięły udział chętne osoby z klas: I i IV szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Organizacją i przeprowadzeniem konkursów zajęła się pani Iwona Janczewska.
Autor: Agnieszka Rychła
Foto: ---

Dnia 8 maja 2017 roku w naszej szkole  odbył się Gminy Konkurs Matematyczny. Konkurs ten odbył się w sali nr 5, a rozpoczął o godzinie 13. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z całej gminy. Oprócz uczniów z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie z Siedlca, Tuchorzy, Kopanicy oraz Belęcina.   W grupie młodszej (szkoły podstawowe ) pierwsze miejsce zajął Bartosz Jędrzejczak, drugie Dominika Pławińska, a miejsce trzecie zajęła Julia Muchajer. Natomiast w grupie starszej (gimnazjum) pierwsze miejsce zajął Wiktor Piechowiak, drugie Wiktor Pusiak, a trzecie Jakub Tomiak. Gratulujemy zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: Weronika Musielak
Foto: ---

3 maja 1791 roku, czyli 226 lat temu, ustanowiono Konstytucję 3 Maja, która przede wszystkim zniosła wolną elekcję i Liberum Veto. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.  Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.  Z tej okazji w czwartek w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w przygotowanie którego odpowiedzialna za uroczystość pani Hanna Suseł zaangażowała przedstawicieli wszystkich klas. Doceniła to Rada Rodziców i nagrodziła całą społeczność szkolną słodkimi łakociami :) Dziękujemy!
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: ---


Ostatnia aktualizacja serwisu - 17 kwiecień 2018 rok
©2005-2018 Sebastian Tomys