Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
maj 2018

Dnia 14 maja w naszej szkole odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Dyktando". W konkursie wzięło udział 3 uczniów z klasy II i 6 z klasy III gimnazjum. Miejsce I zdobyła Karolina Śmiałek z kl.II, miejsce II - Filip Szaferski z kl.III, miejsce III - Ania Sytniejewska z kl.II. Gratulujemy!
Autor: Wiktoria Materna
Foto: ---

15 maja naszą szkołę odwiedził pan Leszek Roszczenko, który poszerzył naszą wiedzę o używkach oraz skutkach ich zażywania. Mieliśmy również okazję założyć specjalne okulary, które sprawiały, że widzieliśmy w nich świat jak po zażyciu narkotyków. Spotkanie było bardzo interesujące.
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: ---

Dnia 14 maja naszą szkołę odwiedził pisarz i poeta pan Sobkowiak. Opowiedział nam trochę o swoim dzieciństwie oraz odpowiedział na nasze pytania. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces tworzenia wierszy. Dodatkowo Pan Sobkowiak przeczytał nam kilka swoich utworów.
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: ---

Dnia 11 maja uczniowie klasy V wybrali się pod opieką pani Iwony Janczewskiej do Siedlca na spotkanie z autorką poczytnej serii powieści "Tajemnica Starego Witraża". W spotkaniu zorganizowanym przez GOK w Siedlcu wzięli udział także uczniowie klas piątych z pozostałych szkół w naszej gminie. Pani Ewa Rosolska zachęcała nas do przeczytania jej książek, opowiedziała trochę o sobie i wyjaśniła, jak to się stało, że zaczęła pisać. Spotkanie wzbogacone było pokazem zdjęć miejsc bliskich pisarce. fotoreportaż >>>
Autor: Malwina Wyrwa, Martyna Śmiałek, Marlena Sadowska
Foto: Iwona Janczewska

Jak wiadomo prowadzenie zdrowego stylu życia ma mnóstwo, a właściwie same zalety. Jedną z nich jest znaczna poprawa naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Podejście do zdrowia z biegiem czasu się zmienia, tak jak mentalność i przyzwyczajenia ludzkie. Myślimy bardziej globalnie. Zaczynając od dbania o siebie, przygotowywania zdrowych posiłków, odpowiedniego dawkowania wysiłku fizycznego i odpoczynku, uczenia empatii, po dbanie o środowisko wokół siebie i całą planetę.
W miesiącu kwietniu i maju przedszkolaki z Chobienic intensywnie poznawały wszystkie aspekty "zdrowia". Piekliśmy pełnowartościowe ciasteczka, przygotowywaliśmy zdrowe kanapki, uczyliśmy się zdrowej rywalizacji podczas zabaw sportowych, na szkolnym Orliku, "sprzątaliśmy świat". Największą jednak radochę dało nam uroczyste otwarcie nowego placu zabaw, z którego staramy się codziennie korzystać. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Agnieszka Reginia

W tym roku przypada 73. rocznica zakończenia II wojny światowej. W Berlinie główne uroczystości z tej okazji odbyły się na Brytyjskim Cmentarzu Wojennym. Wzięły w nich udział uczennice naszej szkoły: Agnieszka Tomiak oraz Izabela Barcz, które należą do Stowarzyszenia Miłośników Wojskowości i Historii przy Lubuskim Muzeum w Drzonowie.
W uroczystości uczestniczyli: Ambasador RP w Niemczech prof. Andrzej Przyłębski, Konsul Generalny Marcin Jakubowski, Attaché Obrony płk Artur Romanowski, przedstawiciele władz politycznych i samorządowych Berlina i Brandenburgii, środowiska polonijne i kombatanckie, a także polski żołnierz walczący w II wojnie światowej płk. Włodzimierz Cieszkowski, uczestnik wojny obronnej 1939 r., walk we Francji 1940 r. i żołnierz 1 Dyw. Panc. gen. Stanisława Maczka. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Tomiak
Foto: Iza Barcz

Dnia 9 maja klasy VII, II i III gimnazjum wraz z wychowawcami wybrały się na spotkanie profilaktyczne z grupą RYMCERZE, które odbyło się w Belęcinie. Spotkanie zorganizowała nasza katechetka.
RYMCERZE opowiadali uczniom o swoim życiu, które w dużej mierze związane było z narkotykami, alkoholem i papierosami, czyli wszystkim tym, co może doprowadzić do tragedii. Grupa nie tylko opowiadała o swoim życiu, lecz także rapowała o tragicznych skutkach sięgania po wszelkie używki.
Na zakończenie chętni uczniowie mogli zarapować, dlaczego warto nie zmarnować swojego życia. fotoreportaż >>>
Autor: Wiktoria Materna
Foto: Julia Staszyk


Ostatnia aktualizacja serwisu - 19 luty 2019 rok
©2005-2019 Sebastian Tomys