Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Anna Cebulska
iod@siedlec.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
czerwiec 2021

1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. W Polsce obchodzimy go od 1950 r. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim. Od 1952 r. stało się świętem stałym obchodzonym 1 czerwca. W innych krajach to święto obchodzone jest innego dnia i jego nazwy są różne, np. we Francji - 6 stycznia pod nazwą Święto Rodziny, a w Niemczech obchodzone jest dwa razy w roku: 1 czerwca i 20 września. Jest to związane z okresem zimnej wojny, gdy Niemcy były podzielone na NRD i RFN. W NRD Dzień Dziecka był obchodzony 1 czerwca, a w RFN - 20 września.
W naszej szkole też świętowano Dzień Dziecka. W związku z obecnymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie nie mogło być tak jak zawsze. Jednak Pani Dyrektor wraz z Wychowawcami klas 1-8 oraz przedszkola zadbali o to, aby w Dzień Dziecka w naszej szkole nie było nudno!
Przez pierwsze dwie godziny lekcyjne uczniowie wraz z wychowawcami robili banery na konkurs pt. "Stop pijanym kierowcom". Celem tego konkursu jest zmniejszenie wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Następnie klasy spędziły czas ze swoimi wychowawcami. Jedni grillowali kiełbaski, drudzy szli na lody, inni zrobili sobie piknik na trawie. Niektórzy grali w piłkę, a młodsze klasy bawiły się. O godzinie 13.00 wszyscy poszli do domu.
Uważam, że pomimo pandemii koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami Dzień Dziecka w naszej szkole był bardzo udany! Pani Dyrektor i Nauczyciele pomyśleli o wszystkim!
Autor: Julia Janczewska
Foto: pixabay.com


Ostatnia aktualizacja serwisu - 20 lipca 2021 rok
©2005-2021 Sebastian Tomys