Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
lipiec 2011

W dniach od 3 do 10 lipca w Chobienicach odbyły się "Wakacje z Bogiem". Rekolekcje te poprowadziła s.Jana Lehmann ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP. Pomocą w prowadzeniu zajęć była wolontariuszka p. Agata Bachmatiuk. Brało w nich udział 13 dziewcząt. Organizatorami całego przedsięwzięcia była p. Marysia Chmielak wraz ze swoim mężem, p. Alicja Chmielak oraz ks. prob. Tadeusz Jaskuła.
Razem z Pismem Św. uczestniczki wypłynęły w daleką podróż, dzięki której dziewczyny lepiej zrozumiały ocean dobroci Boga i zanurzyły się w tajniki życia codziennego. Każdego dnia po porannej gimnastyce i śniadaniu uczestniczyły we Mszy Św., każdego dnia poznawały inne rzeki, które kolejno były nazwane: świętowanie niedzieli, dobre maniery, przyjaźń( emocje, uczucia), właściwe relacje dziewczyna-chłopak. Wiosłami, które pomogły płynąć im dalej były szczere rozmowy, sam na sam z wyznaczonymi opiekunkami. Podczas postoju miały czas na chwilę odetchnienia, czas na atrakcje. Były to m.in. filmy i dyskusje, wspólne gry i zabawy, a także nauka jazdy konnej. Dziewczyny miały także możliwość zwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej  w Wieleniu, gdzie o. Błażej przeprowadził genialne warsztaty na temat intencji. We wtorek wybrały się rowerami do Wielkiej Wsi i odwiedziły siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej (dziękujemy za pyszny obiad i deser! ;-) ). Wspaniała podróż zakończyła się wspólnym ogniskiem przy gawędach i śpiewach.
Rekolekcje te były "innym światłem", które pozwoliły nam inaczej patrzeć na sprawy życia codziennego. Rozświetliło nam inne drogi, drogowskazy, dzięki którym będzie nam - młodym dziewczynom spojrzeć na świat... Kończąc, w imieniu wszystkich, chciałabym podziękować wszystkim sponsorom, ludziom dobrego serca, którzy - w nie małym stopniu - przyczynili się do zorganizowania całego przedsięwzięcia. DZIĘKUJEMY za całych sił!!! fotoreportaż >>>
Autor: Aleksandra Mieloch
Foto: ?


Ostatnia aktualizacja serwisu - 15 styczeń 2020 rok
©2005-2020 Sebastian Tomys