Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
Inspektor Danych Osobowych
Damian Sarbak
iod@presstu.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
wrzesień 2019

Jagoda Szaferska: Dzień dobry, mam na imię Jagoda i chciałabym przeprowadzić z Panią krótki wywiad. Dlaczego zdecydowała się Pani wykonywać zawód nauczyciela?
Dominika Grelak: Zdecydowałam się wykonywać ten zawód, ponieważ lubię dzieci i chcę, aby wyrosły na dobrych ludzi. Trzeba mądrze wychowywać młode pokolenie. Dzieci to przyszłość naszego narodu.
J.Sz.: Gdyby nie została Pani nauczycielką, czym by się Pani zajmowała?
D.G.: Gdybym nie została nauczycielką, to pracowałabym w biurze lub w salonie kosmetycznym.
J.Sz.: Jak się Pani pracuje u nas w przedszkolu?
D.G.: W przedszkolu w Chobienicach pracuję mi się bardzo dobrze. Spotkałam tutaj dobrych ludzi i wszyscy są bardzo życzliwi. Jest tutaj bardzo dobra współpraca.
J.Sz.: Jak Pani długo pracuje z dziećmi?
D.G.: Pracuję z dziećmi od kilku lat.
J.Sz.: Co lubi Pani robić w wolnym czasie?
D.G.: W wolnym czasie lubię spędzać czas z moimi dziećmi. Chodzimy na spacery i wspólnie się bawimy. Lubimy wspólnie czytać bajki i rysować.
J.Sz.: Bardzo dziękuję za wywiad i życzę samych sukcesów w pracy z uczniami.
Autor: Jagoda Szaferska
Foto: ---

Każdy początek roku przedszkolnego to nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Codziennie uczymy się czegoś nowego. Przedszkolaki z Chobienic, zapoznały się już zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w przedszkolu jak i poza nim.
W połowie września pogadankę, oraz ćwiczenia praktyczne w terenie przeprowadził z nami star. Sierż Piotr Krajs. Dzieciaczki pięknie wdrażają się w życie szkoły i przedszkola. Przez pierwsze tygodnie grupa "maluszków", "starszaków" i "zerówki" zaznajomiła się ze swoim otoczeniem.
Nasi milusińscy nauczyli się już, w jaki sposób należy dbać o swoją przestrzeń, aby nasza planeta był czysta i zdrowa.
Za nami jeszcze udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, oraz wyjazd do lasu i powitanie pierwszego dnia jesieni.
Z optymizmem czekamy na kolejne zaplanowane wydarzenia, z naszego przedszkolnego życia.
Zapraszamy do polubienia przedszkolnego facebooka, na którym znajdziecie więcej naszych zdjęć. fotoreportaż >>>
Autor: Agnieszka Reginia
Foto: Dominika Grelak, Kinga Tomys, Agnieszka Reginia

W tym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę nadania naszej szkole imienia Ignacego Mielżyńskiego. Ta ważna uroczystość miała miejsce 26 września 2009 roku.
Powrócę na moment do tamtych wydarzeń. Propozycję nadania imienia naszej szkole złożył w październiku 2006 roku na posiedzeniu Rady Pedagogicznej ówczesny dyrektor szkoły w Chobienicach Pan Sylwester Tomys. Po uzyskaniu poparcia Samorządu Uczniowskiego i Rady Szkoły rozpoczęto proces realizacji przedsięwzięcia. Rada Gminy Siedlec podjęła stosowną uchwałę. Przez kolejne miesiące uczniowie zapoznawali się z postacią Ignacego Mielżyńskiego. Organizowane były wycieczki do miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych formalności dnia 26 września 2009 roku nastąpiło nadanie imienia szkole i poświecenie sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta pod przewodnictwem księdza biskupa Zdzisława Fortuniaka, na której dokonano poświęcenia sztandaru. W tym dniu naszą miejscowość odwiedziło wielu znamienitych gości.
Z okazji okrągłej rocznicy tego ważnego dla społeczności szkolnej wydarzenia postanowiliśmy uczcić ten dzień uroczystym apelem. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo, chcąc w ten sposób podkreślić podniosłość tego wydarzenia. Podczas apelu każda klasa zaprezentowała plakat i przedstawiła życiorys naszego patrona. To dobrze, że kolejne pokolenia dzieci i młodzieży mogą przybliżyć sobie postać wielkiego człowieka pochodzącego z Chobienic.
Ignacy Mielżyński urodził się w 1871r., był hrabią, podpułkownikiem kawalerii Wojska Polskiego, uczestnikiem Powstania Wielkopolskiego i Śląskiego. Właściciel majątku w Iwnie i w Chobienicach. Hrabia był znakomitym jeźdźcem i hodowcą. Gospodarstwo w Chobienicach za jego czasów było wzorowe, prowadzone według najnowszych metod. Ignacy Mielżyński zmarł w 1938r., został pochowany w Iwnie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chobienicach mogą być dumni z takiego patrona. fotoreportaż >>>
Autor: Malwina Wyrwa
Foto: Bartek Borek, Marlena Sadowska

Dnia 20.09.2019r. w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata. W wydarzeniu tym uczestniczyła cała szkoła. Zabraliśmy ze sobą rękawiczki i worki na śmieci. Celem było posprzątanie naszej małej ojczyzny. Każda klasa sprzątała wcześniej przydzielone tereny. Najmłodsi sprzątali obszary szkolne, natomiast starsze klasy tereny poza szkołą. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Sprzątanie zakończyło się po szóstej lekcji. Każdy wrócił do domu ze świadomością, że nasz świat stał się czystszy i piękniejszy.
Autor: Marta Kapustka, Martyna Szczeszek
Foto: Agnieszka Reginia

UWAGA UCZNIOWIE !!!
Już w październiku w naszej szkole
WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY !
- Udział w niej biorą wszyscy uczniowie z poszczególnych klas.
-Zbieramy makulaturę już od dziś!
- W dniach 10-20 październik 2019r., przynieś zawiązaną i zważoną paczkę do szkoły. Twój wychowawca na pewno to doceni!
- Ta ekologiczna akcja jest też konkursem. Dla klasy, która zbierze najwięcej makulatury czeka "niespodzianka"
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: ---

W czasie wakacji w naszej szkole nastąpiły duże zmiany. Został odmalowany korytarz w środkowym budynku oraz sale lekcyjne, a także kupiono nowe rolety okienne i tablice interaktywne. Dzięki pomocy Rady Rodziców zostały zakupione szafki, w których uczniowie mogą przechowywać książki i potrzebne drobiazgi. Dzięki temu spełniło się marzenie wielu dzieci - nie muszą ciągle dźwigać ciężkich plecaków. W tym miejscu w imieniu wszystkich uczniów chcielibyśmy podziękować naszej Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za wszystkie poczynione zmiany, dzięki którym w szkole jest teraz przyjemniej i wygodniej. Dziękujemy! fotoreportaż >>>
Autor: Patrycja Szulc
Foto: Marlena Sadowska

Zaczął się nowy rok szkolny, a więc nadszedł też czas na powstanie nowego zespołu redakcyjnego. W tym roku w jego skład wchodzą: Marcelina Dubaniewicz, Martyna Śmiałek, Malwina Wyrwa (kl.7), Patrycja Szulc, Jagoda Szaferska, Martyna Szczeszek, Marta Kapustka (kl.6), Klaudia Kowalewska (kl.5), Julia Janczewska, Gabriel Janus (kl.4). Za robienie zdjęć są odpowiedzialni: Bartosz Borek i Marlena Sadowska z kl.7. Pieczę nad zespołem sprawuje pani Iwona Janczewska. fotoreportaż >>>
Autor: Julia Janczewska
Foto: Bartosz Borek

Skończyły się wakacje, zaczął się nowy rok szkolny. 2 września o godz. 8.00 odbyła się msza św. w intencji uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Następnie przeszliśmy na boisko szkolne, gdzie powitała nas Pani Dyrektor i przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Potem spotkaliśmy się w klasach ze swoimi wychowawcami. Zespół redakcyjny życzy wszystkim uczniom samych sukcesów w szkole! fotoreportaż >>>
Autor: Klaudia Kowalewska
Foto:


Ostatnia aktualizacja serwisu - 4 maj 2020 rok
©2005-2020 Sebastian Tomys