Wydarzenia
Szkoła
Chobienice
Dokumenty
Przedszkole
Podstawówka
Gimnazjum
Uczniowie
Inne
Publikacje nauczycieli
Patron szkoły
Orlik 2012

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
im. Ignacego Mielżyńskiego
w Chobienicach
64-214 Chobienice 145
tel. +48 68 384 41 10
e-mail: zschobienice@wp.pl
IX - X - XI - XII - I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII
wrzesień 2017

Przedszkolaki lubią wycieczki, dlatego też 29.09.2017r. korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się do Grójca Małego. Dzięki uprzejmości Państwa Jolanty i Piotra Rzepów mogliśmy poznać ich gospodarstwo agroturystyczne "Pod Modrzewiem" oraz ciekawie i wesoło spędzić czas. Dużym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw, hamak i karmienie kóz. Rozpalone zostało też ognisko, na którym smażyliśmy sobie kiełbaski. Apetyt i humor dopisywał każdemu. Był to wspaniały dzień pełen słońca, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Gospodarzom serdecznie dziękujemy za gościnę. fotoreportaż >>>
Autor: Anna Łuczak
Foto: A.Łuczak, I.Rybicka, J.Rzepa

Jesień to piękna pora roku. W naszym przedszkolu mamy mnóstwo okazji, aby się o tym przekonać. W tym roku jesień postanowiła odwiedzić przedszkolaków osobiście. Już od rana zawitała w pięknej, długiej sukni i koszem pełnym darów. Pani Jesień pięknie zaprezentowała się dzieciom, zatańczyła jesienny taniec i zaśpiewała piosenkę. Jesienne skarby, które przyniosła świetnie służą dzieciom do nauki i zabawy oraz upiększają kącik przyrody.
Wrzesień to też czas grzybobrania, więc wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Spacerując obserwowały zmieniającą się przyrodę oraz oczywiście zbierały grzyby. Zapraszamy na fotorelację. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk
Foto: Oriona Modrzyk

4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy świętej wróciliśmy na boisko szkolne, by wysłuchać przemówienia pana dyrektora oraz zaproszonych gości, m.in. wójta naszej gminy Jacka Kolesińskiego. Następnie rozeszliśmy się do klas, aby spotkać się z naszymi wychowawcami po czym wróciliśmy do swoich domów.
Autor: Dagmara Adamczak
Foto: ---

Wakacje w przedszkolu wcale nie muszą kojarzyć się z nudą. W czasie "zielonego przedszkola" w Chobienicach działo się naprawdę sporo. Był to czas pełen radości i dobrej zabawy. Dużą niespodzianką była wizyta strażaków z OSP Chobienice: pokaz ich sprzętu, siedzenie dzieci w wozie strażackim itp. Były także zajęcia kulinarne: wspólne wykonywanie i konsumpcja deserów lodowych z bitą śmietaną i owocami. Dla dzieci zorganizowano również zabawy na zamkach dmuchanych oraz moc zabaw integracyjnych.
Główną atrakcją "zielonego przedszkola" była niewątpliwie "Noc Odważniaka" czyli wielka przygoda i test na samodzielność. Bawiliśmy się w podchody i szukanie skarbu, szykowaliśmy kolację, zwiedzaliśmy przedszkole z latarkami, urządziliśmy piżama-party, wysłuchaliśmy bajki i poszliśmy dzielnie spać. Na drugi dzień z dyplomem i bagażem miłych wspomnień wróciliśmy do rodziców.
Dziękujemy dzieciom za przybycie i wspólna zabawę. fotoreportaż >>>
Autor: Oriona Modrzyk, Ania Kornyło
Foto: Oriona Modrzyk, Ania Kornyło


Ostatnia aktualizacja serwisu - 21 czerwiec 2018 rok
©2005-2018 Sebastian Tomys