• Apel w ZSPiP w Chobienicach
     • Apel - 11 listopada

     • Dnia 14 listopada odbył się apel z okazji  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowany przez  klasę V  z wychowawczynią panią Małgorzatą Piter. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze. Po części artystycznej głos zabrał wicedyrektor Sebastian Tomys, który przybliżył zebranym okoliczności ustanowienia tego święta. Wcześniej, 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie w swoich salach zaśpiewali hymn.

      Autor: Klaudia Kowalewska Foto: Marysia Tomińska, Monika Bartkowiak 

    • ZSPiP na teatrzyku w Nowym Tomyślu
     • Dzwonnik z Notre Dame

     • Dnia 15 listopada 22 roku klasy 1-3 wspólnie z wychowawcami wybrały się  do Nowego Tomyśla , aby obejrzeć przedstawienie pt.: Dzwonnik z Notre Dame przygotowane przez aktorów z Teatru Muzycznego Forte,z Wrocławia. Dzwonnik z Notre Dame to piękna opowieść o garbatym Quasimoto, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem,przełamując barierę samotności i odrzucenia. Fabuła z kolei skłania do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w duszy i sercu. Nie wolno nam wytykać inności, nie wydawać sądów po tym,jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.
      POZNAJ - POROZMAWIAJ - POKOCHAJ.

      Autro: Ewa Muńko Foto: Dorota Wośkowiak

    • Jesień w przedszkolu
     • Jesień w przedszkolu

     • 1. W pewien słoneczny, październikowy dzień wszystkie przedszkolaki wybrały się do lasu. Naszym celem było grzybobranie. Ilość grzybów, które zebraliśmy była naprawdę imponująca. Spacerując po lesie obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę oraz radość dopełniło spotkanie dzieci z panem leśniczym.

       

      2. Dzięki gościnności naszej pani katechetki Jolanty Rzepy, już kolejny raz wspaniale bawiliśmy się w jej gospodarstwie agroturystycznym w Grójcu Małym. Tradycyjnie odbył się piknik połączony z ogniskiem i doglądaniem zwierząt hodowlanych.

       

      3. Nasi przedszkolacy mieli okazję również zasmakować wesołej zabawy w sali zabaw Dinopolis w Wolsztynie. Zabawom na dmuchańcach i trampolinie nie było końca.

       

      4. W dniu 25 października odbyła się ważna uroczystość dla najmłodszych przedszkolaków - Pasowanie na przedszkolaka. Dzięki temu, że są tacy odważni niezapowiedzianie z wizytą wybrał się do nich pies Marshall – ulubienic wszystkich dzieci z bajki Psi patrol.

       

      5. Drzwi naszego przedszkola są zawsze otwarte dla miłych i ciekawych gości. W ostatnim czasie odwiedzili nas:

      - panowie policjanci – z pogadanką o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

      - pani listonosz – ciekawie odpowiedziała dzieciom o pracy na Poczcie;

      - pani Dyrektor – zagościła u średniaków i wspierając ich rozwój przeczytała interesującą książkę;

      - prawdziwa pani Jesień – w pięknej sukni i koszem pełnym darów wprowadziła dzieci w cudny, jesienny klimat.

       

      6. Wszystkie dzieci w ostatnich tygodniach poznawały warzywa i owoce oraz ich znaczenie dla naszego zdrowia. Dzieci miały okazję poznać przetwory, zrobić oraz wypić sok, zjeść warzywną sałatkę.

       

      7. Jesienią obchodzony jest również Dzień chłopaka. Nasi chłopcy z przedszkola zostali w tym roku wyjątkowo hojnie obdarowani. Były życzenia, laurki i słodkości.

       

      8. 5 listopada obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień postaci z bajek. Tego dnia dzieci miały okazję pogłębić swą wiedzę i opowiadać o swoich ulubionych bajkach.

       

      9. W związku z kształceniem przynależności narodowej od najmłodszych lat – w okolicy dnia Wszystkich Świętych byliśmy pomodlić się i zapalić znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich oraz w dniu 10.11 o godz. 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy Hymn narodowy.

      Autor: Oriona Modrzyk Foto: Oriona Modrzyk

    • Pasowanie przedszkolaków w Chobienicach
     • Pasowanie przedszkolaków

     • Dnia 25 października 2022 roku odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków. Na początku nasi milusińscy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Następnie nastąpił najważniejszy moment - pasowanie. Pani dyrektor Sabina Horowska dużym, drewnianym ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na zakończenie uroczystości maluchy częstowały się pysznym tortem.

      Naszym przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil w naszej placówce :)

      Autor: Julia Janczewska Foto: Monika Bartkowiak